Az alfa-théta neurofeedback egy relaxációs-meditációs technika. Az alfa-théta neurofeedback rendkívül hatékony technika a tudattalan megközelítésére, testi-szellemi elmélyültség elérésére. Egy stabil pszichoterápiás környezetben a mélyből felszínre kerülő tartalmak megértése, átélése és feldolgozása is lehetővé válik a módszer felhasználásával.

Az Alfa-Theta tréning során kliens feladata hogy minél nyugodtabb, meditatív állapothoz hasonló tudatállapotot idézzen elő magában. Ez egy békés, relaxált pihentető állapot ahol a tudatosság csökken, tudattalan tartalmak akár felszínre is kerülhetnek érzések formájában.
Mindenkinek ajánlott, aki a hétköznapjai során felgyülemlett feszültséget csökkenteni szeretné önmagában és ehhez segítségre van szüksége.
fiatal felnőttek, egyetemisták, különösen vizsgaidőszakra készülve
üzleti életben dolgozók, menedzserek
lelki vagy testi traumát átélt emberek
függőségek esetén
depresszió esetén
sportolók
Stresszmenedzsment – Biofeedback
Egészségünk fenntartásában az agy központi szerepet játszik, optimális agyműködés nélkül az egészség elképzelhetetlen. Személyre szabott biofeedback módszerekkel mindez elérhető.
A biofeedback egy modern informatikával támogatott, aktív tanulásra és önfejlesztésre épülő tréning, rendkívül hatékony tanulási és önszabályozási technika, mely a testi-lelki egészség eszköze.
A biofeedback segítségével mérni tudjuk a test paramétereit és meg is tudjuk tanítani az életfunkciók normális működését a szervezetnek. Különböző biofeedback módszerek léteznek, aszerint, hogy mely testi paramétereket jelezzük vissza az agy számára. Biofeedback tréninggel növeljük a test tudatosságot, helyreállítjuk az egyensúlyt és az egészséget. (Légzés-, HRV/Szívfrekvenciavariabilitás-, izom-, bőrellenállás-, bőrhőmérséklet-, HEG/Hemoencefalográf)
A biofeedback egyik fő célja tehát főként a relaxáció megtanulása, stresszmenedzselés elsajátítása.
Testünk számos regulációs folyamata tudattalanul játszódik le. A biofeedback segítségével a tudattalanul lejátszódó testi folyamatok láthatóvá válnak a számítógép képernyőjén. A kifejezés angolul azt jelenti, visszajelzés a test folyamatairól. A számítógépes megjelenítés grafikus ábrázolás formájában történik, görbék, diagramok, grafikonok és vizualizációk képében, de akusztikus jelekkel is. A kliens ennek a visszajelzésnek a segítségével megtanulja, hogyan befolyásolja tudatosan mondjuk a kezének a melegségét, az izmai feszültségét, a légzését vagy az agyhullámait. A biofeedback készülék tehát egyfajta tükör, amely megmutatja testünk állapotát.
A biofeedback segítségével a kliensek is megtapasztalhatják, hogyan mutatkoznak meg testükben a feszültség különböző jelei (felületes légzés, szapora szívverés, megnövekedett bőrellenállás), amelyek mind-mind a stresszes állapot következményei. A módszerrel utána begyakorolják az ellazító hatású hasi légzést, először csak a foglalkozások során, majd alkalmazni tudják a mindennapokban is. Ezen kívül megtanulják ellazítani bizonyos izmaikat, például a homlok- és nyakszirti izmokat, és otthon rendszeresen gyakorolnak.
A saját test befolyásolásának képességét sajátítják el ily módon, mely azt jelenti, hogy többé nem vagyunk kiszolgáltatva a betegségnek. Ha valaki megtanulja felismerni a saját stresszfaktorait és azt is, hogyan bánhat velük, akkor urává válhat a helyzetnek.
Biofeedback-Stresszmenedzsment:
Teljes Biofeedback profil készítése (EEG, EMG, HRV, légzés, bőrhőmérséklet, bőrellenállás)
Stresszprofil készítés
Biofeedback tréning :
magasvérnyomás betegség
krónikus fájdalom, fejfájás
stresszmenedzsment
depresszió
Biofeedback tréning várható eredményei:
kiegyensúlyozott légzés
optimális pulzus és vérnyomás
ellazult izomzat
csökkent izzadékonyság
megfelelő perifériás bőrhőmérséklet
relaxált nyugodt állapot
jobb figyelem, koncentráció
jobb stresszkezelés
Milyen problémáknál ajánlott még?
Migrénes fejfájás, tenziós fejfájás, egyéb fájdalmak
Emésztőszervi problémák
Magas vérnyomás, alacsony vérnyomás
Szívritmuszavarok
Raynaud szindróma
Epilepszia
Paralízis vagy egyéb mozgásszervi betegség
Asztma, egyéb tüdőbetegség
Szorongás, PTSD (Poszttraumás stressz szindróma)
Depresszió
Étkezési zavar
Tanulási nehézség
Izomspazmus
Stresszkezelési nehézség